English |   | 
تقویم شمسی   16:59 چهارشنبه 2 بهمن ماه، 1398   
Skip Navigation Links

معرفی رشته یادگیری الکترونیکی در علوم پزشكي مجازي:

رشته آموزشي کارشناسی ارشد ناپیوسته يادگيري الكترونيكي در آموزش پزشكي به‌منظور تربيت نيروي انساني متخصص و مجرب با هدف طراحي و برنامه‌ريزي يادگيري الكترونيكي در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و مراكز آموزشي كشور مصوب شد. گروه یادگیری الکترونیکی دانشكده مجازي دانشگاه علوم پزشكي تهران براي اولين بار در سال 92 در در مقطع كارشناسي ارشد اقدام به پذیرش دانشجو نمود و دومين پذيرش دانشجويان در مقطع كارشناسي ارشد در سال 93 انجام شد. دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد اين رشته قادر به ايفاي وظايف آموزشي (تدريس مباحث مرتبط با رشته و توانمندسازي مدرسين دانشگاه در راه اندازي دوره‌هاي آموزش الكترونيكي) و وظايف پژوهشي و مشاوره‌اي براي طراحي و توليد محتواهاي الكترونيكي مي‌باشند. كوريكولوم مقطع دكتراي تخصصي اين رشته نيز در دست تدوين مي‌باشد.

 

ضوابط و نحوه پذيرش دانشجو:

 

با توجه به اینکه این رشته از سال 92 مصوب گردیده و تا کنون دو دوره دانشجو به صورت غیر متمرکز پذیرش شده است از سال 93 پذیرش به صورت متمرکز از طریق کنکور سراسری می باشد.

دارندگان دانشنامه در یکی از رشته های دكتراي عمومی پزشكي، داروسازی و دندانپزشکی، کارشناسی یا كارشناسي ارشد کلیه رشته های علوم پزشكي،کارشناسی رشته مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی مدیریت آموزشی و محیط زیست، کارشناسی ارشد رشته مدیریت آموزشی، کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی آموزشی و کارشناسی ارشد رشته تحقیقات آموزشی مجاز به شركت در آزمون سراسری می باشند. این آزمون در اردیبهشت ماه هر سال از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می گردد.

 

به جز پذیرش متمرکز دانشجو بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران که تمایل به ادامه تحصیل در این رشته داشته باشند با اعلام درخواست کتبی و مصاحبه شفاهی توسط گروه امکان پذیرش در این دوره را خواهند داشت.

 

ظرفيت پذيرش در اين رشته 20 نفر است. تا 70% درصد از ظرفيت رشته به اعضای هیات علمی و كاركنان وزارت بهداشت و تمامي مؤسسات وابسته با اولويت دانشگاه علوم پزشكي تهران اختصاص دارد.

 

 

ن-
   

سامانه های آموزشی 
     

            

 
 

 

 

 
© تمامی حقوق این سایت برای دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ است.