کارشناسی ارشد رشته یادگیری الکترونیکی

راهنمای پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد

یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی

 

مقدمه:

نظر به مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی و آيين نامه MD-MSc، جهت توانمندسازی اعضای هیأت علمی و دانشجويان دکترای حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)  امکان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی فراهم شده است.

بر این اساس گروه یادگیری الکترونیکی دانشکده مجازی در نظر دارد تعداد محدودی دانشجو از بین همکاران هیأت علمی و  دانشجويان دکترای حرفه ای علاقمند به یادگیری الکترونیکی پذیرش نماید.

 

توصیف دوره:

دوره مذکور به شیوه ترکیبی (حضوری و مجازی) و تحت نظر مدرسین مجرب با تاکید بر مشارکت فعال دانشجویان ارائه می شود. لازم به ذکر است در صورت ادامه بحران پاندمی کوويد-19، بخش حضوری برنامه بر حسب مورد از طریق نرم افزارهایی چون Sky room، Adobe connect، امکانات برگزاری همزمان نرم افزار مدیریت یادگیری دانشگاه (نوید)  و سایر نرم افزارها،  متناسب  با شرایط  پوشش داده خواهدشد.

 1. کلاس های حضوری در هر نیمسال، در دو بلوک اول و آخر نیمسال هر کدام به مدت  حداکثر 4 روز ارائه خواهند شد. (در صورت ادامه بحران کرونا، بلوک ها و سایر فعالیت های حضوری در قالب کلاس های مجازی همزمان و سایر امکانات مقتضی به صورت غیرحضوری ارائه خواهد شد).
 2. بخش مجازی از طریق ارایه محتوای الکترونیکی، مطالعه مواد آموزشی ارائه شده و انجام و ارسال تکالیف در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) در طول نیمسال تحصیلی خواهد بود. تحصیل در این رشته به طور متوسط به حدود 4 الی 5 ساعت مطالعه در هفته نیاز دارد.
 3. برنامه های حضوری گروه مانند ژورنال کلاب و سمینارهای آموزشی نیز در بلوک های حضوری (در صورت ادامه بحران کرونا  در sky room  یا امکانات معادل آن)  برگزار میشود.
 4. آزمون نهایی دروس به شیوه حضوری (در صورت ادامه بحران کرونا  به صورت الکترونیکی) برگزار می شود.
 5. واحدهای درسی ارائه شده توسط گروه، در هر نیمسال به طور متوسط بین 12 تا 14 واحد است.
 6. دانشجویان موظفند در هر نیمسال تحصیلی حداقل 6 واحد درسی را با نظر و موافقت گروه آموزشی (با اولویت دروس پیش نیاز) از بین دروس ارائه شده اخذ کنند.
 7. سقف مدت مجاز تحصیل در این رشته 5 سال است.
 8. با رعایت آیین نامه دوره های آموزش از راه دور در دانشگاه های علوم پزشکی کشور؛ این برنامه با دو نوع زمان بندی 3 ترم و 5 ترم  برای دانشجویان ارائه شده و دانشجویان می‌توانند بر حسب نیازها و شرایط خود یکی از این دو روند را انتخاب نمایند.
 9. این رشته شهریه پرداز است. برای اطلاع از مبلغ و نحوه پرداخت شهریه تحصیل در این دوره به سایت دانشکده/ معاونت آموزشی/ آموزش/ شهریه به آدرس

http://etums.tums.ac.ir/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-     مراجعه فرمایید.

 

شرایط داوطلبان

 • اعضای هيات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و ساير دانشگاههای علوم پزشکی کشور
 • دانشجويان دکترای حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) مطابق آيين نامه MD-MSc

تبصره 1 : امکان تحصیل همزمان دانشجويان دکترای حرفه ای دقیقا مطابق با آيين نامه تحصيل همزمان MD-MSc اعمال میگردد؛ از جمله دانشجويان پزشکی دوره دکترای عمومی در نيمسال 1 و 2 دوره پاتوفيزيولوژی و نيمسال 1 و 2 دوره کارآموزی امکان ثبت نام در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد مجازی را دارند. دانشجويان دندانپزشکی و داروسازی دوره دکترای عمومی از نيمسال 4 تا 6 تحصيلی، امکان ثبت نام در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد مجازی را دارند.

تبصره 2: مطابق ابلاغ معاون محترم آموزشی وقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دارندگان مدال های طلا، نقره، برنز انفرادی و طلای گروهی حيطه آموزش پزشکی و دارندگان مدال های طلای انفرادی و گروهی ساير حيطه های کشوری، شرايط شرکت در آزمون ورودی را دارند.

تبصره 3: دانشجویان استعداد درخشان که در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای می باشند مطابق با آیین نامه، شرايط شرکت در آزمون ورودی را دارند.

 

 • اعضاء محترم هیأت علمی که در حال حاضر در رشته کارشناسی ارشد رشته آموزش پزشکی مجازی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال تحصیل هستند، صرفا پس از پایان تحصیل می توانند برای این رشته ثبت نام نمایند.

روند پذیرش دانشجو:

 • پذیرش در دوره از طریق آزمون آنلاین،  مصاحبه علمی ساختارمند همراه با بررسی سوابق و رزومه متقاضی  مطابق جدول زمان بندی زیر خواهد بود.

 

ثبت نام و ارسال CV

آزمون آنلاین

مصاحبه

مهلت تا تاریخ 10 مرداد ماه 1399

چهارشنبه 22 مرداد 1399

5 شهریور ساعت 30/8

 

 • رزومه: رزومه شامل سوابق اجرايی-مديريتی، پژوهشی و تدريس در حوزه یادگیری الکترونیکی و آموزش علوم پزشکی است. استدعا میشود در ذکر سوابق خود،  فقط سوابق با ارتباط مستقیم به یادگیری الکترونیکی و آموزش علوم پزشکی را ارسال بفرمایید. بدیهی است که اعضای هیات علمی در رشته تخصصی خود سابقه تدریس دارند که در این رزومه مد نظر نیست؛ بلکه به طور مثال تدریس در کارگاه های یادگیری الکترونیکی، فلوشیپ آموزش پزشکی یا سوابق دانش پژوهی یا پژوهش در حوزه یادگیری الکترونیکی و آموزش علوم پزشکی دارای امتیاز خواهد بود. همچنین مدرک ICDL  یا سایر مدارک مرتبط را لطفا لحاظ فرمایید. ارزيابی رزومه بر اساس چک ليست تدوين شده انجام خواهد شد.
 • آزمون چندگزینه ای به صورت آنلاین  خواهد بود. منبع آزمون فصول 15، 19، 24، 25، 27 و 28 از کتاب

Dent JA, Harden RM. A practical guide for medical teachers. London: Churchill Livingstone, 2013

 • انگيزه، علاقه و نگرش متقاضی به حوزه یادگیری الکترونیکی و مهارت زبان انگليسی تخصصی از طريق انجام مصاحبه شفاهی آنلاين و ارزيابی آن بر اساس چک ليست تدوين شده انجام خواهد شد.

 نکته: با توجه به آنکه دوره حاضر به صورت مجازی برگزار می شود، ضروری است متقاضيان محترم شرکت در دوره از حداقل مهارتهای لازم برای کار با کامپيوتر که در قالب دوره های ICDL ارائه می شود، برخوردار باشند.

 

 • هرگونه تغییر احتمالی در تاریخ های فوق متعاقباٌ فقط از طریق سایت دانشکده مجازی به آدرس http://etums.tums.ac.ir/ اعلام خواهد شد.

 

مهم: لازم به ذکر است کلیه اطلاع رسانی ها از جمله اطلاعات تکمیلی، تغییرات احتمالی، اسامی قبول شدگان هر مرحله و ... فقط از طریق سایت دانشکده انجام شده و به هیچ عنوان برای متقاضیان به طور اختصاصی  email / پیامک / ... ارسال نخواهد شد؛ لذا تقاضا میگردد متقاضیان محترم اخبار روزآمد مرتبط با آزمون و دوره را از طریق سایت پیگیری فرمایند.

 

برای ثبت نام روی این لینک http://reg.tums.ac.ir/ کلیک کنید.